معرفی كامپوننت PayPerDownloadیکی از اهداف بسیاری از وب مستر ها، ایجاد سایتی برای فروش فایل و یا مقالات می باشد كه با وجود كامپوننت های قدرتمندی همچون VirtueMart شاید کمتر کسی به دنبال كامپوننت ديگری رود؛ اما VirtueMart برای اهداف بزرگتر و فروشگاه هایی با قابليت بالا طراحی شده است و ممکن است برای سايت هایی كه تنها قصدشان فروش اسکریپت و فایل است مناسب نباشد.

كامپوننت Payperdownload دقيقاً برای رفع همين نياز طراحی شده است و اين امكان را به وب مستر می دهد كه برای فايل های خود لايسنس يا مجوز تعيين كند (در واقع همان قيمت فايل) و كاربران پس از خريد و پرداخت نهایی فايل را دانلود كند.

اين كامپوننت با پلاگين های خاص خود به كامپوننت های زير وصل می شود و دانلود فايل از اين كامپوننت ها را با مجوز امكان پذير می كند:

  1. Content
  2. K2
  3. Kunena
  4. Phocadownload
  5. JDowonlad
  6. Remository
  7. Menu Item
  8. Docman (اين مورد تجاريست)


مزايا:
1-    فروش راحت فايل ها
2-    اتصال به Peypal برای پرداخت
3-    گسترش ساده كامپوننت و اتصال به بانك های محلی
4-    سازگاری با Joomfish
5-    حجم پايين
6- این کامپوننت با جوملا 1.7 سازگار شده است.

معايب :
1-    امنيت پايين
2-    ريدايركت كردن فايل به صفحه ای ديگر(باعث عدم لود سريع خواهد شد)


نكته: در صورتی كه فايل های شما با ارزش است و قصد فروش اين فايل ها را داريد تا حد امكان از اين كامپوننت استفاده نكنيد. فايل های با ارزش توسط نالرها(nuller) به سرقت خواهد رفت. برای اينكار شما می توانيد فايل خود را از سروری ديگر بارگذاری كنيد يا با نوشتن فايل های .htaccsess در پوشه دسترسی به اين فايل ها را محدود كنيد. تا حد امكان از لينك های خارجی استفادكنيد.

نویسنده : میلاد صفاجوی
کپی رایت : استفاده از مطالب جوملا فارسی با ذکر منبع ( جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://www.joomlafarsi.com بلامانع است.