22 خرداد, 1400
اخبار اطلاعیه ها جوملا 1.6 بتا هم اکنون در دستان شماست

جوملا 1.6 بتابه گزارش تیم جوملا فارسی بالاخره جوملا 1.6 بتا منتشر شد.
نکته ی مهم: این نسخه، بتا بوده و به هیچ عنوان برای استفاده در سایتهای در حال کار پیشنهاد نمیشود. این نسخه تنها برای ارزشیابی، مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه آنچه در رسانه ها منتشر شده است را میخوانیم.
جوملا 1.6 بتا منتشر گردید – برترین سیستم مدیریت محتوا بر پایه ی زبان PHP را دریافت کرده و براحتی وب سایت های خود را ایجاد کنید.


نیویورک، 17 می 2010 – پروژه ی جوملا، یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و مشهور بر پایه ی PHP که به کاربران امکان ایجاد وب سایتها و نرم افزارهای قدرتمند آنلاین را میدهد، امروز انتشار نسخه ی 1.6 بتا را اعلام کرد. جوملا 1.6 برای کنترل مبسوط روی محتوای آنلاین کاربران طراحی شده است و دارای طیفی متنوع از ابزار برای دسترسی و مدیریت وب سایت می باشد. همچنین در این نسخه شاهد ساختار سازمانی قدرتمند برای کنترل محتوا و پیشرفتهای چشم گیر بر اساس تجربه های پیشین کاربران هستیم.


Ryan Ozimek مدیر بنیاد غیر انتفاعی Open Source Matters که حامی پروژه ی جوملا نیز هست، میگوید: "انتشار جوملا 1.6 درجه ی موفقیت جامعه ی کاربری جوملا را ارتقا داده و جامعه ی توسعه دهنده ی ما را قادر میسازد تا بتوانند راهکارهای رقابتی تر و پیشرفته تری را ارائه دهند. خصوصیات و قابلیتهای جدید همچون طراحی درختی برای سطوح دسترسی، طرح بندی های معنایی XHTML و بروز رسانی الحاقات تنها با یک کلیک، جوملا را طلیعه دار طیفی از ابزار میکند که درهای جدیدی را برای تجارب آنلاین پربازده میگشاید. فرقی نمیکند که بخواهید یک سایت شخصی بسازید یا یک نرم افزار تجاری پیشرفته...جوملا 1.6 جامع ترین راهکار برای ایجاد و مدیریت قدرتمند محتوای آنلاین است."

سادگی کار با جوملا و قابلیت گسترش آن باعث شده است جوملا به محبوب ترین نرم افزار متن باز برای ایجاد وب سایت با بیشترین تعداد دانلود تبدیل شود (با بیش از 16 میلیون دانلود). جوملا برای هر سایتی مناسب است. از وب سایتهای کوچک و شخصی گرفته تا مدیریت محتوای بزرگترین وب سایتها در اینترنت همچون مجموعه سایتهای City Bank، IHOP، دانشگاه هاروارد، دپارتمان پلیس بالتیمور، Linux.com، Smart Car of America، موزه ی Museum و بسیاری دیگر.

 

خصوصیات کلیدی جوملا 1.6 عبارتند از:

سیستم سطوح دسترسی جدید – به مدیران اجازه ی ویرایش سطوح دسترسی را می دهد.
مدل سازمانی نامحدود – به مدیران و ایجاد کنندگان محتوا این امکان را میدهد که مجموعه های دلخواه بسازند و در تعداد این مجموعه ها و ساختار درختی آنها هیچ محدودیتی نیست.
بروزرسانی الحاقات فقط با 1 کلیک – از این طریق کاربران را قادر می سازد وب سایت خود را امن نگاه دارند.
طرح بندی های XHTML معنایی – پایه ی بهتری برای ارائه ی مطالب ایجاد میکند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان و مجریان از ویژگی جدید جوملا 1.6 در مورد اعمال کنترل ها و سطوح دسترسی بصورت ریز و دقیق در الحاقات لذت خواهند برد. این ویژگی باعث میشود تا ایجاد نرم افزارها و الحاقات پیشرفته و تجاری برای جوملا ساده تر گردد. همچنین پیشرفتهای چشمگیر دیگری نیز در این نسخه وجود دارد از جمله استفاده مجدد از کدها و موفقیت با ارزش در تضمین پایداری واسط برنامه نویسی نرم افزارها از طریق تست مجموعه (unit testing).

Louis Landry یکی از برنامه نویسان اصلی و عضو جامعه ی جوملا میگوید: "با انتشار نسخه ی 1.6، پروژه ی جوملا روند توسعه را به یک سیکل تکرار شونده و زمان محور تبدیل میکند. این دستاورد باعث سهیل شدن تولید کدهای جدید و اطمینان بیشتر از انتشار نسخه های بروز در زمان مشخص میشود. من در مورد نسخه ی بتا بسیار هیجان زده ام و در انتظار کار با همه ی اعضای جامعه برای پالایش این سیستم هستم."

برای دریافت و کار با جوملا 1.6 به وب سایت رسمی پروژه ی جوملا www.Joomla.org مراجعه کنید.

TwitterFacebookNewsletterrss

نوار ابزار جوملا فارسی

گوگل پلاس

تیم ترجمه

در این سایت به "جوملا" ترجمه شده است Joomla!®

کتاب جوملا فارسی