jcommentsJComment یا دیدگاه جوملا یکی از معتبرترین و قویترین سیستم‌های ثبت دیدگاه برای محتوا در جوملا می‌باشد که برای همه نسخه‌های جوملا منتشر شده است.

از توانایی‌های این کامپوننت می‌توان به سازگار بودن با کامپوننت‌هایی نظیر K2  - Sobi2 – Virtumart – DocMan – RokDownloads – DatsoGallery و کامپوننت‌های قدرتمند دیگری که فهرست آنها در سایت منتشر کننده دیدگاه جوملا موجود هست نام برد. تنها کافیست تغییراتی که نیاز هست را با توجه به توضیحات موجود در کامپوننت انجام داده و بقیه کارها را به کامپوننت بسپاریم!

 

این کامپوننت با توجه به قابلیت وارد کردن دیدگاه‌های دیگر کامپوننت‌ها باعث شده است هر کاربری به این خاطر دیدگاه جوملا را بپسندد !

این کامپوننت می‌تواند از دیدگاه‌های کامپوننت‌هایی نظیر JAComments – AkoComment – JomComment – JoomlaComment – mXcomment – VirtueMart – yvComment و بسیاری کامپوننت دیگر دیدگاه‌ها را برای خود منتقل کرده و تحت نظر خود برای محتواها و ... منتشر کند. تنها چند کلیک برای اینکار کافیست !

از ویژگی‌های این کامپوننت نیز تعدادی را بیان می‌کنیم.

 1. قابلیت فعال و یا غیر فعال کردن عمومی دیدگاه برای مجموعه‌های محتوایی جوملا.
 2. سطوح دسترسی ویژه برای اعضای مختلف در جوملا 2.5. برای گروه‌های کاربری مختلف می‌توان دسترسی‌های گوناگونی را تعریف کرد. از جمله انتشار دیدگاه بصورت خودکار توسط گروه خاصی از کاربران! یا مجوز رأی دادن به دیدگاه‌ها توسط گروه خاصی!
 3. مبارزه قدرتمند در برابر اسپم و ترفندهای خاص برای جلوگیری از درج دیدگاه‌های اسپم در سایت.
 4. استفاده از تکنولوژی AJAX برای بخش کاربری
 5. لیست سیاه و بستن IPهای مزاحم
 6. پشتیبانی از RSS برای دیدگاه‌های هر مطلب
 7. اطلاع‌رسانی ایمیلی کاربران و مدیران برای درج دیدگاه جدید در محتوا و ... .
 8. قابلیت ساخت قالب بخش کاربری
 9. پشتیبانی از زبان‌های مختلف از جمله زبان شیرین فارسی
  و ... .

از جمله امکانات این کامپوننت دارا بودن 4 ماژول بسیار کاربردی است که آخرین دیدگاه‌های سایت را با خصوصیات و اشکال گوناگون برای ما نمایش خواهند داد.

با توجه به استقبال جهانی که از این کامپوننت شده است و امتیاز 4.85 از 5 (در حال حاضر) در JED برای این افزونه تیم جوملا فارسی تصمیم به بومی‌سازی و ترجمه این کامپوننت گرفت و با ارتباط به مدیر این پروژه Sergey Litvinov مشکلات این کامپوننت را برای زبان فارسی گزارش و بصورت مستقیم این کامپوننت را برای زبان فارسی ترجمه و بومی کرد.

امیدواریم این خدمت جوملا فارسی باعث خوشنودی کاربران و دوست داران جوملا فارسی شود.

بمنظور استفاده از این کامپوننت شما می‌‌توانید مستقیماً پس از نصب کامپوننت بسته زبان را نیز از نصب افزونه‌ها بر روی جوملای خود نصب کنید تا جی کامنت تبدیل به دیدگاه جوملا شده و از نسخه فارسی آن برای مدیریت استفاده کنید.

همچنین نسخه آماده و مستقیم فارسی این کامپوننت در افزونه‌های جوملا فارسی بزودی منتشر خواهد شد و می‌توانید از این بسته استفاده فرمایید.

لطفآً در صورت مشاهده مشکلات ترجمه و یا نا هماهنگی‌ها با زبان فارسی در این کامپوننت آنرا در انجمن جوملا فارسی با ما مطرح فرمایید. همچنین سوالات خود را در ارتباط با این کامپوننت در انجمن جوملا فارسی مطرح فرمایید تا به شما راهنمایی لازم ارائه شود.