جوملا 3.5

جوملا 3.5 نسخه RC4 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا در ایران) پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.5 نسخه RC4 را جهت تست و بررسی بیشتر در دسترس عموم قرار داد.

جوملا 3 آخرین نسخه عمده از سری مدیریت محتوای جوملا می‌باشد. جوملا 3.5 ششمین سری از این نسخه می‌باشد که منتشر می‌شود.

لطفا توجه داشته باشید که ارتقاء از نسخه 3.4 به نسخه 3.5 به راحتی تنها با یک کلیک انجام می‌شود. در نظر داشته باشید که به هیچ وجه این نسخه را روی سایت‌های پایدار خود نصب نکنید. در واقع این نسخه برای تست و رفع اشکالات احتمالی و بررسی توسعه دهندگان می‌باشد.

چه زمانی نسخه پایدار منتشر می‌شود؟

ما مطمئن هستیم که همه چیز خوب پیش می‌رود و آماده بروزرسانی به نسخه جدید می‌باشد. ما یکی از بزرگترین سیستم‌های مدیریت محتوای جهان را داریم که هر روز بهتر می‌شود. با توجه به برخی مسائل غیر منتظره که در آخرین نسخه کاندید انتشار بوجود آمده، باعث شده تا انتشار این نسخه به تعویق بیافتد و تاخیری 5 روزه را داشته باشیم.

همانطور که جورج ویلسون در تیم رهبری تولید، توضیح می‌دهد این مسئله مربوط به پسوند چند زبانه اضافه شده به جدول زبان اصلی در نسخه‌های قدیمی بود که خروجی UTF8MB4 را پشتیبانی نمی‌کند. در نتیجه ما در حال انتشار یک نسخه آماده انتشار اضافی برای رفع این اشکال هستیم، اما می‌خواهیم به توسعه دهندگان افزونه‌ها هم بیشتر فرصت دهیم تا به بررسی الحاقات خود با این کد اضافی بپردازند.

بنابراین، تاریخ انتشار جدید 21 مارس 2016 مطابق با 2 فروردین ماه 1395 خواهد بود تا مطمئن شویم.

لطفا توجه داشته باشید که این تاریخ ممکن است تغییر کند و این موضوع خارج از کنترل ما خواهد بود.

جوملا 3.5 فارسی پس از انتشار نسخه نهایی جوملا منتشر خواهد شد.