جوملا 3جوملا 3 منتشر شد. به گزارش جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا در ایران) پروژه جوملا با افتخار جوملا 3.0 را برای دانلود در دسترس عموم قرار داد.

جوملا 3.0 بر اساس چرخه انتشار از پشتیبانی کوتاه مدت برخوردار است. تمامی کاربران جهت ارتقاء به جوملا نسخه 3.5 نیاز به برنامه ریزی دارند، می‌توانند چرخه انتشار نسخه‌های کوتاه مدت جوملا 3.0 را دنبال کنند. این بروزرسانی‌ها هر شش ماه اتفاق خواهد افتاد تا سرانجام نسخه 3.5 با پشتیبانی بلند مدت منتشر شود.

این نسخه برای چیست؟

انتشار نسخه‌های با پشتیبانی کوتاه مدت برای کاربرانی که نیاز به دسترسی به ویژگی‌های جدید طراحی شده در این نسخه را دارند مناسب است.

کاربران با ایجاد سایت‌های جدید می‌توانند از هر دو نسخه 2.5 و 3.0 بهره ببرند، البته بیشتر توسعه دهندگان هستند که می‌بایست نسبت به بروزرسانی الحاقات خود اقدام نموده و بستر مناسبی را برای استفاده کاربران آماده نمایند. اگر تصمیم به استفاده از نسخه 3.0 را دارید در نظر داشته باشید که ممکن است بعضی از الحاقات نسخه‌های 1.5 و 2.5 با نسخه 3.0 سازگاری نداشته باشد و نیازمند بروزرسانی آن توسط توسعه دهندگان می‌باشد.

وضعیت جوملا 2.5 چگونه خواهد بود ؟

جوملا 2.5 از پشتیبانی طولانی مدت برخوردار است و همچنان پشتیبانی و بروزرسانی می‌شود تا بهار 2014 که جوملا 3.5 منتشر می‌شود. کاربرانی که از نسخه 2.5 استفاده می‌کنند نیاز به مهاجرت به نسخه 3.0 ندارند.

وضعیت جوملا 1.5 چگونه خواهد بود ؟

جوملا 1.5 بعد از مدت کوتاهی از انتشار جوملا 3.0 دیگر پشتیبانی نخواهد شد و در حال حاضر تنها برای مسائل امنیتی پشتیبانی خواهد شد.

معرفی کامل جوملا 3.0 به همراه پرسش و پاسخ‌های مفید درباره جوملا 3.0 در دانشنامه جوملا فارسی منتشر شده است.

برای مطالعه این مقاله‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

جوملا 3.0

پرسش و پاسخ درباره جوملا 3.0

جوملا 3.0 فارسی نیز بزودی منتشر خواهد شد.

هر گونه سوال و یا بحث در این رابطه را در انجمن جوملا فارسی مطرح کنید.