از اینکه خبر بروزرسانی زمانبندی شده قبلی جوملا را به شما می‌دهیم بسیار خرسندیم. سیستم مدیریت محتوای جوملا 4 و 3.10 هر دو نسخه‌های پایدار جوملا هستند.

تولد ۱۶ سالگی جوملا در 26 مرداد 1400

با افتخار اعلام می‌کنیم جوملا همزمان با تولد ۱۶ سالگی خود، نسخه پایدار جوملا 4 (ارتقای نرم‌افزاری ماژور) و آخرین بروزرسانی مینور از جوملا 3 را در تاریخ 26 مرداد ارائه می‌کند.

جوملا4برایتان

پس از 9 سال طولانی برای تحقیق و برنامه‌ریزی، جوملا 4 پایدار بالاخره آمد. جوملا متن باز است و طی این 16 سال بیش از 123.000.000 بار بارگیری شده است. جوملا به 77 زبان ترجمه شده است و بیش از 2.5 میلوین سایت از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر جوملا با 3.1 درصد سومین سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده سایت‌های دنیاست، این یعنی از هر 50 سایت در دنیا یکی از آنها جوملا می‌باشد، همچنین بیش از 9 درصد از وبسایت‌های تجاری جهان از جوملا بهره می‌برند. توانایی، تخصص و تاکید جوملا بر دسترسی، امنیت، سرعت و بهینه بودن برای موتورهای جستجوگر (سئو) مهمترین دلایل استفاده از جوملا هستند و این باعث می‌شود وبسایت‌‎های تجاری که مایل به گسترش و رشد هستند بیشتر از کاربران عادی (وبلاگ) از جوملا استفاده کنند.

جوملا 4: رایگان برای دانلود و استفاده، 16 سال تجربه ارائه محصول قابل اعتماد را کاملا داوطلبانه پشت سر گذاشته‌ایم.

جوملا 4 - دستورالعمل دسترسی

اندازه سایت شما هر اندازه که باشد، جوملا 4 برای شما و کاربرانتان بهترین دسترسی را در کلاس خود ارائه می‌دهد. طرح‌بندی، روشنایی و زیرساخت همه دارای قابلیت دسترسی هستند. بنابراین همه بازدیدکنندگان شما از این موضوع سود می‌برند. ما دستورالعمل‌های دسترسی W3C (WCAG) 2.1 (با رعایت AA) را هدف گرفته‌ایم.

جوملا 4 - طراحی

طراحی مجدد محیط مدیریتی سرعت تولید محتوا را بسیار افزایش داده است.بهبود مدیریت رسانه جوملا و ویرایشگر محتوا به شما قدرت طراحی و ساخت وبسایت‌های شگفت‌انگیزی را می‌دهد. قالب مقاله، به شما در یکپارچگی طراحی صفحات و مدیریت محتوا کمک می‌کند.

جوملا 4 – نامه‌های الکترونیکی

اکنون می‌توانید هنگام ارتباط با مشتریان سایتتان، سطح‌بندی آنها را در نظر بگیرید. نامه‌های سفارشی شده برای بازدیدکنندگان خود ارسال کنید و بطور موثر با ایشان ارتباط داشته باشید. با سیستم جدید ارسال کننده نامه جوملا، طرح و شمایل ایمیل خود را که به کاربران ارسال می‌کنید شخصی‌سازی کنید و پیام ارسالی را با نام و نماد تجاری خود ارسال کنید.

جوملا 4 - جستجو

سیستم جستجوی هر سایتی باعث تقویت خدمت‌رسانی آن خواهد بود. این امکان به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا در زمینه‌های مورد علاقه خود تعامل بهتری با سایت داشته باشند و باعث رشد بازدید و صرفه‌‎جویی در وقت کاربران شود. حال که صحبت از سیستم جستجو است باید اعلام کنیم سیستم جستجوی هوشمند جوملا 4 نسبت به سیستم پیشین پیشرفت‌های بسیاری داشته است و بهترین سیستم جستجوی تا امروز است.

جوملا4 – بهینه سازی موتورهای جستجوگر

با جوملا 4 سریعتر از قبل در موتورهای جستجو باشید. اینکار به بهینه سازی موتورهای جستجوگر (اصطلاح سئو) معروف است و شما می‌توانید برای جلب توجه بیشتر بر روی محتوای عالی خود تمرکز بیشتری داشته باشید. این به آن معناست که شما بدون هیچ افزونه اضافی در معماری صفحه ساختار صحیح را خواهید داشت.

جوملا 4 - امنیت

اجرای سایتی پیشرفته در کنار کدهای پیشرفته، به شما کمک می‌کند تا در بحث امنیت پیش قدم باشید. تغییرات معماری بسیاری به منظور حداکثر رساندن امنیت و جلوگیری از نفوذ طراحی شده است، می‌توانید مطمئن باشید که جوملا 4 انتخاب عاقلانه‌ای است. ویژگی‌های امنیتی بسیاری در جوملا برای حفاظت داده‌های شما و کاربرانتان (تا آنجا که می‌توانیم) وجود دارد.

جوملا 4 - سرعت

با جوملا 4 از افزایش بیشتر عملکرد بهره می‌برید.سرعت یکی از مهمترین عوامل در تبدیل سایت شما به یک گزینه تجارت الکترونیک قدرتمند و افزایش مشتریان است. جوملا 4 با معماری جدید خود سرعت بهینه‌تری در اجرای کدها دارد و سایت شما این نیاز را به راحتی تامین می‌کند.

جوملا 4 – گردش کار

گردش کار جوملا به شما کمک می‌کند تا سایت خود را بطور کارآمدتری مدیریت کنید و از اینکه کارها توسط دیگران چطور انجام می‌شوند گزارش بهتری تهیه کنید. سیستم مدیریت رسانه و محتوا در این امر تغییرات چشمگیری داشته‌اند. نویسندگان سایت این تغییر را دوست خواهند داشت.

برای اطلاعات بیشتر به دنبال محتوای بیشتری هستید؟

بروشور جوملا 4

پیوندهای مستندات جوملا 4
شروع به کار با جوملا!
پروژه آموزش‌های جوملا 4

وظیفه جوملا 3.10 کمک به انتقال به جوملا 4 است

همراه جوملا 4 یک نسخه مینور 10 از جوملا 3 پایدار منتشر شد.

جوملا 3.10 پل ارتباط بین دو نسخه ماژور 3 و 4 است.جوملا 3.10 پایدار در درجه اول یک نسخه حاوی نسخه پشتیبان از تغییرات API از سری 4 جوملا است که به منظور سهولت ارتقای جوملا 3 به 4 ارائه شده است.جوملا 3.10 پس از ارئه پایدار، شامل دو سال پشتیبانی خواهد بود.

هنگامی که وبسایت شما به جوملا 3.10 ارتقا داده می‌شود، سیستم بررسی کننده بروزرسانی به شما امکان بررسی حداقل الزامات جوملا 4 را از نظر محیط میزبانی فعلی و مهمتر از همه، افزونه‌های شخص ثالث (ایجاد کنندگان افزونه) نصب شده را می‌دهد. این سیستم به شما کمک می‌کند تا مسیر ساده‌ای در ارتقا به جوملا 4 را در آینده داشته باشید.

جوملا برای چه کسانیت؟

جوملا 4 برای همه

جوملا برای همه مناسب است!

پروژه جوملا توسط افراد مختلف از سرتاسر جهان اینترنت بصورت داوطلبانه و با هدف گسترش دانایی و اطلاع‌رسانی و یا فعالیت‌های تجاری و همچنین سایت‌های دولتی و ملی ارائه شده است. از مغازه‌های کوچک تا وزارت خانه‌های یک کشور می‌توانند از جوملا بهره بگیرند.

قدرت جوملا از آنجایی آغاز می‌شود که همواره در حال تکامل و پیروی از بهترین روش‌ها و همچنین همراه با اکوسیستم بزرگ توسعه دهندگان است که فرصت‌هایی را که در بازار می‌بینند و این شکاف‌ها را با نرم‌‎افزارهای خوب طراحی شده برای پاسخگویی به نیازهای دنیای واقعی پر می‌کنند.

جوملا 4 جدیدترین سیستم مدیریت محتوا در سطح جهانی است که به شما امکان می‌دهد وبسایت خود را راه‌اندازی کنید، همانطور که می‌دانید نیازهای شما و مقیاس مشتریان شما مهمترین دلایل انتخاب صحیح سیستم مدیریت محتوا است.

همه اینها به کنار، جوملا رایگان و متن باز  است!

منتظر چه هستید؟ همین امروز آینده خود را پرورش دهید.

چطور می‌توان به توسعه جوملا کمک کرد؟

راه‌های مختلفی برای فعالیت موثر در جوملا وجود دارد. فرقی نمی‌کند که شما کدنویس، یکپارچه‌کننده (مدیر پروژه) و یا یک کاربر ساده جوملا باشید. برای اطلاعات بیشتر با تیم‌های مشارکت داوطلبانه جوملا ارتباط بگیرید. در ایران (زبان فارسی) تیم جوملا فارسی به شما خوش آمدگویی می‌کند. اگر می‌خواهید بصورت مستقیم با جوملا همکاری کنید شما می‌توانید به ما بپیوندید.

تیم اشکال، یکی از فعالترین تیم‌ها در فرایند توسعه سیستم مدیریت محتوا (CMS) جوملا است و همیشه به دنبال افرادی (نه فقط توسعه دهندگان) است که بتوانند در مرتب‌سازی گزارشات اشکالات، کدگذاری وصله‌ها و آزمایش راه‌حل‌ها کمک کنند. یک راه عالی برای افزایش تجربه و دانش کاری شما از جوملا، کد-بیس و همچنین گسترش دایره افرادی که می‌شناسید (از سرتاسر جهان)

برای عضویت در تیم جوملا فارسی لطفا آمادگی خود را از طریق ایمیل اعلام کنید.

شما می‌توانید بصورت غیرانتفاعی به جوملا کمک کنید. همچنین تشکر از افرادی که ما را در امور جوملا همراهی می‌کنند همواره باعث دلگرمی خواهد بود. پروژه جوملا از تمام مشارکت کنندگان که برای آماده سازی فریم وورک جوملا، همراهی کردند تشکر و قدردانی می‌کند.

تشکر ویژه از تمام داوطلبان

یک تشکر استثنایی هم از تمام افرادی می‌کنیم که ما را در آماده سازی جوملا 4 همراهی کردند. بیش از 46.150 کامیت  (شامل کدنویسی – آزمایش کنندگان و سایر فعالیت‌های غیر کدنویسی) از افراد مختلف یک عدد نیست و نشانه یک همبستگی بزرگ جهانی است.