این مقاله فرض بر این دارد که شما در حال شروع به کار با جوملا 3.10 هستید. اگر از نسخه قبلی استفاده می کنید، قبل از اینکه به جوملا 4 بروید، ابتدا به جوملا 3.10 ارتقا دهید. عجله ای وجود ندارد. مطمئن شوید که تمام افزونه های شما برای جوملا 4 آماده هستند. جوملا 3.10 تا 16 آگوست 2023 پشتیبانی خواهد شد.
  • عدم برآورده شدن مشخصات فنی
  • ناسازگاری افزونه‌های توسعه دهندگان ثالث

مجددا در برگه مدیریت افزونه‌ها بررسی کنید. احتمالا چیزی در آنجا وجود دارد که شما به آن توجه نکرده‌اید. حتی بهتر است از فرد دیگری برای این منظور کمک بگیرید. قطعا چشم‌های بیشتر، کمک بیشتری می‌کنند.

این سند ممکن است بروزرسانی شود و خطاهای رایج را به مرور زمان شامل شود. بهتر است خطاهای مورد نظر را بصورت ساختار عمومی ذکر کنید تا بهتر در موتورهای جستجوگر یافت شوند.

بطور مثال اگر خطایی مشاهده می‌کنید که می‌گوید:

Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in home/account/public_html/directory/administrator/components/com_installer/controller.php on line 39

قسمت home/account/public_html/directory را می‌توانید در هنگام جستجو حذف کنید تا بتوانید نتایج بهتری را به دست آورید.

خطای isClient و isAdmin

این خطا زمانی نمایش داده می‌شود که افزونه خاصی در محیط کاربری و یا مدیریتی وجود دارد که با جوملا 4 سازگار نیست. حذف پیش از ارتقا و یا عدم فعال بودن افزونه در پایگاه داده پس از ارتقا می‌تواند مشکل را برطرف کند. شما می‌توانید تمام افزونه‌های توسعه دهندگان ثالث را در دیتابیس بصورت دستی غیر فعال کنید تا در حل این مشکل قدم‌های اولیه را بردارید.

صفحه خالی

سورس صفحه را بررسی کنید. اگر به نظر می رسد که کد HTML کامل وجود دارد، ممکن است خطای Javascript داشته باشید. اگر کدی وجود ندارد ، خطای PHP است.

logs/joomla_update.php را بررسی کنید تا ببینید آیا به روزرسانی به درستی انجام شده است یا خیر. این گزارش را در انجمن‌های جوملا قرار دهید تا افراد بتوانند به شما کمک کنند. اگر سایت به درستی به روز شده است، می‌توانید از phpMyAdmin برای غیرفعال کردن افزونه‌های توسعه دهندگان ثالث استفاده کنید که ممکن است قبل از بروزرسانی به جوملا 4 نادیده گرفته باشید!

 

SELECT * FROM `#__extensions` where type = 'plugin' and extension_id > 700
Use your own prefix (#_)

برای غیر فعال کردن افزونه، ستون enabled را بر روی 0 تنظیم کنید.

اگر logs/joomla_update.php ناقص است، باید از پشتیبان بازیابی کنید و مراحل ارتقا را مجدد پیگیری کنید.

راههای جایگزین برای دسترسی به برگه‌های Database و یا Discover

Discover URL: index.php?option=com_installer&view=discover

Database URL: index.php?option=com_installer&view=database

همیشه اخبار جوملا فارسی را دنبال کنید.